Narodila jsem se na Štědrý den roku 1969. Pocházím z velké rodiny. Moje dětství jsem prožila v malé vesničce blízko Úštěka v krásné přírodě. To mělo vliv na utváření mé osobnosti, schopnosti cítit s přírodou a vnímat krásu všude kolem sebe. Už jako malá jsem chtěla mít vše okolo krásné a harmonické.

Moje kariéra zahradničení a práce s květinami se započala již v dětství okolo mých 10 let. Na dvoře u našeho domu jsem vytvořila ze zapleveleného koutku svou první skalku. Od malička mě bavilo tvořit z přírodních materiálů, ozdoba lahví z jílů a z pecek, práce s korálky, šití oblečků na panenky a další. Ve svém pokojíčku jsem neustále stěhovala a přemisťovala nábytek. Hledala a stále tvořila nové možnosti zařízení a rozmístění věcí. Domu jsem nosila s oblibou staré věci a začleňovala je do sekretáře. 🙂 (to mi zůstalo dodnes) Baví mě nejen květiny, ale i zařizování a ladění interiéru.

Moje původní rodina pochází z východních Čech. Většina z nich je umělecky založena. Zde žije dodnes můj strýc – umělecký kovář, a babička s dědou – herci divadla. Všichni jsou zároveň i hudebně nadaní a fotí. Takže mé nadání a cit pro uměleckou tvořivost a barvy jasně pochází z kořenů mého rodu. Mám čtyři sestry. Já jsem nejstarší z nich. Takže si umíte představit, že u nás doma bylo veselo. 🙂 Jsem maminkou dospělé dcery Štěpánky, která krásně zpívá, hraje na hudební nástroje. Samotné umělecké tvoření se v ní zatím ještě neprobudilo. Studuje Vš v Praze v oboru marketing. I když u marketingu také musí být člověk kreativní. 🙂

Ke své profesi květinářky jsem se dostala přes studium zahradnické školy. Začínala jsem jako floristka v Baumaxu, později jsem pracovala v květinářství. Když dozrál čas, otevřela jsem před osmi lety své první květinářství. Svou práci miluji, dělám ji s nadšením a láskou. V obchodě měníme celý sortiment komplet včetně nábytku pravidelně 4 x ročně.

Děláme už několik let i charitativní akce pro děti – Krása pomáhá dětem.

Naší největší náplní v našem obchodě jsou řezané květiny. Připravujeme květiny a výzdobu na společenské a kulturní akce – svatby, plesy, narozeniny, aj. Zařizujeme květinové výzdoby v interiérech renomovaných firem a bankovních ústavů. Např. ČSOB, Magistrát města Ústí nad Labem a další.

Spolupracujeme na svatebních výzdobách s Panstvím Velichov. Letos jsme se zúčastnili svatebního veletrhu v Congress hotelu Clarion v Ústí nad Labem. Naší poslední velkou radostí před dokončením tohoto článku byla příprava vánočních dekorací a svícnů na vánoční stoly pro destítky rodin a další naše vážené klienty. Vánoční období coby svátky klidu, lásky, pohody a rodiny milujeme a dáváme si na něm hodně záležet.

V současné době provozuji floristické služby ze svého nového sídla – Liboňov, e.č. 103, Telnice. Připravuji květiny, vazby a dekorace na přání a objednání. Výhodou je, že za Vámi mohu na místo dojet a při osobním setkání domluvit detaily vašeho přání. Nejčastěji se věnuji vázáním a dovozu květin a dekorací soukromým osobám a firmám, dekoruji a dělám výzdobu svateb – svatební květinový servis, připravuji dekorace do interiéru a k svátkům – vánoční výzdoba, výzdoba domů a bytů v každém ročním období. Nabízím služby od A-Z. Neváhejte mě kontaktovat s vaším přáním. Tel.: 736 269 983. Email: angelatumova@seznam.cz

Filosofií naší firmy je rodinný přístup k zákazníkům, aby odcházeli s klidem na duši v této uspěchané době.
Vaše Angela

Angel květiny uzavřeny

Z osobních důvodů jsme museli přerušit provoz našeho květinářství. Jakmile přijde lepší doba, věříme, že pro naše zákazníky opět otevřeme.